Skip to main content

Saksamaal pannakse lõplikult kinni viimased kolm töötavat tuumajaama

2023-04-04 07:08:00

15. aprillil 2023 pannakse Saksamaal lõplikult kinni viimased kolm töötavat tuumajaama.

Saksa keskkonnaminister rõhutas, et tuumaenergeetikast väljumine ei ohusta riigi energiajulgeolekut. Vastupidi – see teeb riigist veel turvalisema koha. “Tuumaenergia on kõrge riskiga tehnoloogia, mida lõpuni kontrollida pole võimalik. Kolm generatsiooni sakslaseid said tuumaenergiast kasu, kuid umbes 30,000 põlvkonda peavad tegelema jäätmetega. Lõppladestuspaiga leidmine kasutatud tuumkütusele saab olema väga keeruline, kuid möödapääsmatu ülesanne.”

Märkimisväärne on tõsiasi, et viimasel ajal eksportis Saksamaa rekordiliselt elektrienergiat naaberriigile Prantsusmaale, kes on tuntud oma tuumalembuse poolest – see näitab selgelt, et tuumaenergia ei paku ühelegi riigile automaatselt kaitset kriisisituatsioonide eest.

Saksa Taastuvenergi Federatsioon BEE kommenteeris, et tuumaenergeetikast väljumine on tehtav ja vajalik. Lisaks riskidele ei suutnud jaamad konkureerida taastuvenergiaga majanduslikust aspektist lähtuvalt ning tuumajaamad on ka liiga juhitamatud, et siluda taastuvenergia kõikumisi.

Loe kajastust ajakirjas Clean Energy Wire:

Foto: EnBW.

 

Jaga postitust ja levita rohelist sõnumit!